Apteczka wakacyjna – co powinna zawierać?

Apteczka wakacyjna – co powinna zawierać?

W okresie letnim bardzo często wyjeżdżamy bardzo daleko od swojego lekarza i znanej apteki, dlatego na taki wyjazd powinno się odpowiednio przygotować. Jakie leki i środki medyczne powinniśmy zabrać na wyjazd?

Rany i urazy

Warto mieć przy sobie środki, które umożliwią pierwszą pomoc w razie skaleczenia lub urazu. Część z tych środków może znaleźć się w apteczce samochodowej, więc warto najpierw do niej zajrzeć. Do przydatnych środków należą środki opatrunkowe (kompresy jałowe, gaza, bandaże), gaziki do dezynfekcji, plastry, środki dezynfekujące oraz igła do wyciągania drzazg i przebijania pęcherzy. Warto również zaopatrzyć się w środki przeciw kleszczom i komarom.

Leki i kosmetyki

Oprócz środków na rany należy się zaopatrzyć w odpowiednie leki, na przykład przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe i na zapalenie pęcherza. Ponadto warto posiadać ze sobą elektrolity w saszetkach, żel na stłuczenia oraz sól fizjologiczną. Ważna jest również ochrona przed Słońcem, dlatego nie powinniśmy zabrać krem przeciwsłoneczny z filtrem. Z innych kosmetyków warto zaopatrzyć się w nawilżane chusteczki higieniczne, krem po opalaniu oraz żel antybakteryjny niewymagający wody. Tak wyposażeni nie musimy obawiać się problemów ze zdrowiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *