Podstawy pielęgniarstwa

Podstawy pielęgniarstwa

Zdrowie powinno być bardzo ważne dla każdego człowieka, dlatego gdy dzieje się coś złego to chcemy być leczeni jak najlepiej. Jednak oprócz samego leczenia ważna jest opieka nad chorymi podczas procesu ich leczenia. Jest to główne zadanie pielęgniarki. Jakie są wymagania do zostania pielęgniarką?

Przygotowanie do zawodu

W przypadku pielęgniarki bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne, które wiąże się z ukończeniem odpowiedniego kierunku studiów. Na takich studiach trzeba przerobić wiele książek medycznych z zakresu pielęgniarstwa i nabyć inne niezbędne umiejętności. Oprócz tego ważne są niektóre cechy psychiczne, takie jak empatia, komunikatywność czy cierpliwość, a także pewna odporność na ludzkie cierpienie, z którym ma się styczność niemal codziennie.

Obowiązki pielęgniarki

Głównym zadaniem pielęgniarki jest opieka nad leczonym pacjentem, jednak pod tym terminem kryje się wiele ważnych zadań. Należy do nich między innymi wykonywanie zastrzyków, zmienianie opatrunków czy podawanie leków i tlenu. Czasami pielęgniarki muszą asystować lekarzowi podczas operacji, a także przygotować chorych do badań i zabiegów. Muszą także wykonywać podstawowe pomiary u pacjenta, takie jak ciśnienie lub temperatura i informować lekarzy o zmianach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *