Jak suplementować dietę?

Jak suplementować dietę?

Zdrowie mamy jedno i staramy się dobrze o nie dbać, między innymi uprawiając aktywność fizyczną i trzymając dietę. Jednak czasami sama dieta może nie wystarczyć i mogą wystąpić niedobory pewnych składników odżywczych, wtedy należy je suplementować. Na czym to polega?

Skąd się biorą niedobory?

Suplementacja diety polega na dostarczaniu tych składników odżywczych, które dostarczamy do organizmu w niewystarczającym stopniu. Niedobory składników odżywczych czy witamin mogą się pojawić, gdy nie mamy zaplanowanej i zbilansowanej diety. Jednak niedobory pewnych składników odżywczych mogą się pojawić podczas intensywnej aktywności fizycznej, przykładowo białko u osób trenujących siłowo w samej diecie jest niewystarczające, dlatego takie osoby muszą je suplementować.

Jak uzupełniać niedobory?

Aby dowiedzieć się jakiego rodzaju niedobory występują w naszym organizmie to należy poradzić się dietetyka, lub nabyć książki medyczne https://www.namedycyne.shop.pl/ na temat dietetyki lub farmacji. Wtedy będziemy wiedzieć jak rozpoznać niedobory konkretnych składników odżywczych i będziemy wiedzieć w jaki sposób je uzupełnić. Prawdopodobnie będziemy musieli wprowadzić zmiany w diecie, ddając produkt bogaty w dany składnik odżywczy, lub przyjmować specjalne suplementy, witaminy i minerały.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *