Do czego służy pęseta?

Do czego służy pęseta?

W medycynie możemy spotkać szereg różnego rodzaju sprzętów medycznych, zarówno dużych jak i małych, ważnych i mniej ważnych. Do małych, mniej ważnych sprzętów medycznych możemy zaliczyć pęsetę. W jakich zadaniach sprawdza się ten niewielki przyrząd medyczny i jakie są jego rodzaje?

Czym jest pęseta?

Pęsety możemy spotkać nie tylko u lekarzy, ale także w niemal każdym domu, gdyż pomagają w wyciąganiu drzazg a także pomagają kobietom w pielęgnacji. Sama pęseta to metalowy przyrząd przypominający szczypce, którego głównym zadaniem jest przenoszenie niewielkich przedmiotów. Pomimo bardzo prostego zadnia pęsety mogą występować w kilku rodzajach, w zależności od tego jakie zadania ma wykonywać.

Rodzaje pęset

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów pęset, które są przystosowane do różnego rodzaju zadań. Pierwszym z rodzajów pęset są pęsety kosmetyczne, używane do dbania o naszą urodę. Innym rodzajem pęsety jest pęseta anatomiczna, która posiada specjalne rowki ułatwiające korzystanie z niej. Kolejnym przykładem tego sprzętu medycznego jest pęseta chirurgiczna, której specjalne ząbki ułatwiają trzymanie przedmiotów. Niektóre pęsety mają też specjalne zatrzaski, które dalej ułatwiają trzymanie przedmiotów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *